KARMA RESİM VE HEYKEL SERGİSİ 13 Eylül - 2 Kasım 2014

KARMA RESİM VE HEYKEL SERGİSİ

13 Eylül - 2 Kasım 2014

Deyim sanat Galerisi 13 Eylül - 2 Kasım 2014 tarihleri arasında Gülhan , Oral Ünlü , Selahattin Kara , Ümmühan Tunçtürk ve Xchristakos’a ev sahipliği yapıyor.

Gülhan, Sakarya, 1964 doğumlu sanatçı yapıtlarında çıkış noktası olarak evrenselliği ele alıyor, Şehirleşme evrensel bir problemdir.Gülhan bu problemi tuvalinde fosfor boya kullanarak anlatır. Gece, gündüz gördüğümüz güzel olmayan görüntülerin üzerini hemen hemen kapatır. işlerinin bazı yerlerinde kullandığı fosfor boya ile adeta şehrin gece halini bize gösterir.

Oral Ünlü, çalışmalarında doğadan etkilenir. Varoluşunu ve dönüşümünün tek ilkesinin doğa olduğunu söyleyen sanatçı, insanı yokolan ve tükenen bir varlık olmaktan çok, dönüşen ve değişen bir varlığa benzetir.

Selahattin Kara, 1958 doğumlu sanatçı 1978 yılında Atatürk Eğitim Enstitüsü Resim Bölümünü bitirdi. 1979- 1984 yılları arasında resim öğretmenliği yaptı. İki yüzün üzerinde sergiye katılan sanatçı , 1984 ' den beri çalışmalarına İstanbul'daki atölyesinde devam etmektedir

Ümmühan Tunçtürk işlerinde görmek istediği güzellikleri daha belirgin kılarken, görmek istemediklerini silikleştirir. Tunçtürk’ün eserlerinde ağaç ve kule belirgindir ama sıkışık binalar görünürlükten uzaktır. Tunçtürk , çalışmalarında zıtlıklardan bir şehir oluşturur.

1948 İstanbul Büyükada doğumlu olan Xchristakos, İlk kişisel sergisini 1968 yılında İstanbul Kültür Merkezinde açtı. 1974 yılından itibaren Brüksel, Paris ve Atina’da birçok grup ve karma sergiye katılmış, Atina’da bazı önemli binalar içinde heykel projeleri gerçekleştirmiştir. Sanatçının Atina belediye binasının önünde ödüllü bir eseri sergilenmektedir.Birçok koleksiyonda eseri yer alan sanatçı eserlerinde heykel ve resmi birleştiriyor.Enstalasyon çalışmaları sanatçının tamamıyla iç dünyasını, yaşamış ve yaşıyor olduğu kültürü sentezliyor.

Değerli sanatseverler , sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Deyim Sanat Galerisi