KARMA RESİM VE HEYKEL SERGİSİ 9 Haziran - 30 Temmuz 2015

KARMA RESİM VE HEYKEL SERGİSİ

9 Haziran - 30 Temmuz 2015

 

 

Deyim sanat Galerisi 9- 30 Mayıs 2015 tarihleri arasında Bülent Y. Yılmaz, Haydar Ekinek, Saim Altuncu ,Selahattin Kara  ve Xchristakos’a ev sahipliği yapıyor.

 

Bülent Y. Yılmaz, 1971 Trabzon/ Çaykara  doğumlu sanatçı işlerinde modern çağın gerektirdiği hızlıyaşamı resimler.Tablolarda insanlar devinim halinde bir yerden bir yere yetişme çabası içerisindedir.

 

Haydar Ekinek, Çivi ile resim yapan Vanlı ressam olarak bilinen Haydar Ekinek, 15 Mart 1967’de doğdu.Sanatçı tarihin derinliklerindeki mistik kültürlere alıp götürmekte, resimlerinde çok belirleyici bir öğe olarak Urartu, Sümer ve Hitit saraylarının mistik havası koklanabilmektedir.

 

Saim Altuncu, küçük yaşlarda başladığı resimlerinde önceleri karakalem ve pasteli benimsemiştir . Hız gerektiren suluboya tekniğinin büyüleyici etkisinde kalan sanatçı tamamen suluboyaya yönelmiştir. Biçimleri zaman zaman bozarak soyutlaştırıp , lekeci bir anlatım kullanmıştır . Suluboya’nın

saydam yapısını koruyarak , lekeci bir anlatımla , ışığın etkisini ön plana çıkarmıştır.

 

Selahattin Kara, 1958 doğumlu sanatçı 1978 yılında Atatürk Eğitim Enstitüsü Resim Bölümünü bitirdi. 1979- 1984 yılları arasında resim öğretmenliği yaptı. İki yüzün üzerinde sergiye katılan sanatçı , 1984 ' den beri çalışmalarına İstanbul'daki atölyesinde devam etmektedir

 

1948 İstanbul Büyükada doğumlu olan Xchristakos, İlk kişisel sergisini 1968 yılında İstanbul Kültür Merkezinde açtı. 1974 yılından itibaren Brüksel, Paris ve Atina’da birçok grup ve karma sergiye katılmış, Atina’da bazı önemli binalar içinde heykel projeleri gerçekleştirmiştir. Sanatçının Atina belediye binasının önünde ödüllü bir eseri sergilenmektedir.Birçok koleksiyonda eseri yer alan sanatçı eserlerinde heykel ve resmi birleştiriyor.Enstalasyon çalışmaları sanatçının tamamıyla iç dünyasını, yaşamış ve yaşıyor olduğu kültürü sentezliyor.

 

Değerli sanatseverler , sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

Deyim Sanat Galerisi

www.deyimsanatgalerisi.com

 

Büyükdere Cad. Meydan Sok. Spring Giz Plaza No:3 Maslak / İSTANBUL T: (0212) 286 21 82 (SheratonOteli Yanı)