"YAŞAMA DAİR" KARMA RESİM SERGİSİ 8 Şubat - 8 Mart 2014

"YAŞAMA DAİR"

KARMA RESİM SERGİSİ

8 Şubat - 8 Mart 2014

Deyim sanat galerisi koruncuklarla el ele vermeye devam ediyor.

Yıllardır genç sanatçılara destek veren Deyim Sanat Galerisi, geleneksel sanatları, geleneğin çağdaş yorumlarını, klasik resmi, modern yapıtları çağdaş bir anlayışla "Yaşama Dair" sergisinde buluşturuyor. Deyim Sanat Galerisi sergiden elde edilecek kazancı Koruncuklarla paylaşıyor, onların umudu oluyor.

Ulusal ve uluslararası sanatçılarla işbirliği yapan Deyim Galeri; Nişantaşı’ndaki şubesinde Dünyanın pek çok büyük şehrinde şubesi olan, New York’un ünlü Eden Gallery (Calman Shemi , David Kracov , Dganit Blechner ) sanatçılarını ağırlıyor. Bunun yanı sıra Bulgar sanatçı Atanas Petrov, Yunanlı sanatçı Xchristakos, yerli sanatçılarımızdan Bengisu Bayrak, Ebru E. Düvenci, Fatih Başbuğ, Onur Gazeloğlu, Özdemir Yemenicioğlu , Saim Dursun, Sema Çulam , Sinem Pehlivan ,Şükrü Çağlayan ve Ümmet Karaca’nın eserlerine de ev sahipliği yapıyor.

Değerli sanatseverler, New York Eden sanat galerisinin ülkemizde yetkili satıcısı olan galerimizin gerçekleştireceği bu güzel sergide sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Deyim Sanat Galerisi

www.deyimsanatgalerisi.com

Şakayık Sk. Kamar Apt. No: 47/1

Nişantaşı / İstanbul(Nişantaşı katlı otoparkı sırasındayız)

(0212) 286 21 82

KORUNCUK VAKFI

1979 yılında gönüllü kişiler tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı; her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme, sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanmaktadır. Amacı; kurup yaşattığı “Çocuk köyleri” ile ailesi olmayan veya terk edilen, kişisel varlığı tehdit altında olan, ihmal veya istismara uğramış, kötü alışkanlıklara karşı savunmasız bırakılmış, korunmaya muhtaç çocukları “Çocuk Köyleri”nde hazırladığı aile ortamıyla toplumda başarılı bireyler haline getirmek ve ülkemizde yaşanan korunmaya muhtaç çocuklar sorununa da çözüm sunarak örnek teşkil etmektir.

http://www.koruncuk.org/

Altan Erbulak Sok. Hoşkalın Apt. 6/5 K:2

Mecidiyeköy / İstanbul

(212) 274-9545

***

"Yaşama Dair" Sergisine Katılan Sanatçılar:

Atanas Petrov, Bengisu Bayrak, Calman Shemi, David Kracov, Dganit Blechner, Ebru Düvenci, Fatih Başbuğ, Onur Gazeloğlu,Özdemir Yemenicioğlu, Saim Dursun, Sema Çulam, Sinem Pehlivan,Şükrü Çağlayan, Ümmet Karaca ve Xchristakos